top of page
BORU UCU KESME.png

Boru Ucu Kesme Aparatı

Ayna deliklerine yerleştirilen boruların hepsinin müsavi bir şekilde dizilmesi zordur. Keza makinatolama sırasında da bu müsavilik bozulabilir. Boru boyları hazırlanırken de ölçülere tam riayet edilmemiş, bir miktar uzun veye kısa kesilmiş olabilir. Buna benzer sebeplerin neden olduğu farklılıkları gidermek maksadıyla ayna dışına taşmış boru uçlarının tıraşlanmasında kullanılan bir alettir.

Ürün Detayları

Makinatolama işlemi tamamlandıktan sonra boruların tümünü ayna yüzeyine eşit uzaklığa getirir. Bu uzaklık 0-10mm arasında ayarlanabilir. İsteğe göre artırmak mümkündür. Çevirme sapı da kullanılacak alete göre değişik biçimlerde imal edilebilir. Ör: Altıgen, kare, mors vs.

 

Alet, boru içinde merkezlemeyi sağlayan döner burç, ayarlanabilir tahditli dayama, yüksek kaliteli malzemeden imal edilmiş özel kesme çakısı ve taşıyıcı şafttan oluşmaktadır.

 

Ayna dışına taşan boru parçası ne kadar uzun olursa olsun, döner burç boru içine yerleştirilir ve kesme işlemi, mesafe ayarı yapılmış dayama aynaya temas edene kadar devam eder.

 

Teklif isteme sırasında aşağıdaki bilgilerin eksiksiz belirtilmesi gerekir.

 

1- Boru malzemesinin cinsi,

2- Boru dış çapı,

3- Boru iç çapı,

4- Boru uçlarının aynaya uzaklığı (10mm'nin üzerinde istenirse).

Ölçü Tablosu

Video

YURTBAŞI -  BORU UCU KESME APARATI / TUBE END FACER
Videoyu Oynat
bottom of page