top of page
İTMELİ TİP BORU KESME.png

İtmeli Tip Boru Kesme

Makinatolama yöntemiyle aynaya bağlanmış boruların sökülmesi gerektiği durumlarda aynanın arkasından boruların kesilmesini sağlar. Bu alet vasıtasıyla borular kesildikten sonra aynada kalan boru parçası ÇEKİÇ veya  ÇEKTİRME gibi aletler yardımıyla yerinden sökülür.

Ürün Detayları

Aparat kesme çakısı gerisinde bir (boru iç çapına göre değiştirilebilen-Pilot) ve ayna kalınlığına göre derinliği ayarlanabilen diğer bir döner başlık olmak üzere iki noktadan boru içinde merkezleme yapmaktadır.Döner başlığın derinlik mesafesi çakının kesme ucundan geriye 5"(127mm)'ye kadar ayarlanabilmektedir.Bu, kesilecek maksimum boru boyunu ifade etmektedir.İsteğe göre bu mesafe arttırılabilir.

 

Başlangıçta kesme çakısı gizli konumdadır. Boru içine aparat yerleştirilip döner başlık boru ağzına merkezledikten sonra yavaşça ileri itmek suretiyle çakının yuvasından dışarı çıkması ve boruyu kesmesi sağlanır.Çakının dışarı çıkış mesafesi yani aparatın kesme çapı kontra somun vasıtasıyla ayarlanabilmektedir.

 

Aletin sap kısmı, kullanılacak pömatik veya elektrikli çevirme motoruna uygun olarak kare,altıgen,mors konik,vs.biçiminde imal edilebilir.

Ölçü Tablosu

Ölçü tablosu

bottom of page